ALLAH KAHRETSİN: YİNE BİR KADIN CİNAYETİ

Fransız basınıda yer alan habare göre, Fransa’nın Strasbourg kentinin Montagne-Verte semtinde 4 çocuğuyla birlikte yaşayan 25 yaşındaki Yasemin isimli Türk kadının cesedi ormanda parçalara ayrılmış olarak bulundu. Basının polis kaynaklarına dayanarak haberleştirdiği cinayet olayı, 23 Aralık’tan bu yana kayıp olduğu açıklanan genç kadının 10 yıl birlikte yaşadığı ve bir süre önce ayrıldığı, eski eşi tarafından öldürüldüğü açıklandı.

Kadının çocuklarından birinin polise vermiş olduğu ifadeye göre bir süre önce eski eşi Yasemin’i başka bir erkekle konuşurken gören 42 yaşındaki Yasemin’in ayrıldığı eşi kıskançlık krizine girdiği ve ayrıldığı eşinden hesap sormak için eve geldiği belirtildi. Çocukların yanında eski eşine hakaret edip şiddet uygulayan adam eski eşini sürüklüyerek banyoya götürdüğü ve bir süre sonra banyodan tek başına çıkıp, annelerinin banyoda olduğunu ve iyi olduğunu belirterek, çocukları alıp çocukları büyük kayınvalidenin evine götürüp bıraktığı kaydedildi.

Çocukları bıraktıktan sonra bir sandık temin adam şahısın cinayeti işlediği eski eşinin evine gelip, banyoda kanlar içinde yatan Yasemin’in bedenini parçalara ayırdıktan sonra beraberinde getirdiği sandığa koymuş ve yardım istediği bir arkadaşının aracına yüklediği sandığı gittikleri bir ormanda gömen şahısın daha sonra hiçbir şey olmamış gibi normal yaşamını sürdürdüğü belirtildi.

Yasemin’e ulaşamayan kız kardeşi durumu polise intikal ettirmesi üzerine harekete geçen polis ekipleri eve girip yapılan incelemede evde her hangi bir cesede rastlamayan polis banyoda kan izleri bulunması üzerine Yasemin’in kız kardeşinin ifadesi üzerine polis önce çocukların bulunduğu eve gidip, çocuklardan olayı anlatmalarını istemiş. Çocuklar Annemiz banyoda yerde yatıyordu ve yüzünde kan olduğunu gördük demeleri üzerine polis ekipleri Yasemin’in ayrıldığı eski eşini takibe alan polis 26 Aralık günü yakaladığı katil zanlısı eski eşi
gözaltına aldığı ve ayrıldığı eşiyle kavga etitğini kabul eden adam .İşlenen cinayeti kabul etmediği kaydedildi.

Araştırmayı genişleten polis, olay günü kendisine yardım eden « suç ortağı » olduğu belirtilen şahsı da gözaltına alıp sorğuladığı ve gözaltınada sorgusu yapılan şahıs, ormana bir sandık götürmek için zanlıya yardım ettiğini kabul eden bu kişi, sandığın gömüldüğü yeri polise göstermiş. Polisin sandığı açıp yaptığı incelemede sandığın içinde parçalara ayrılmış 4 çocuk annesi Yasemin’in cansız bedenini bulmuş.

Cinayeti işleyen eski eşe yardım eden şahıs, sandıkta ceset olduğunu bilmediğini yardım ettiği kişinin sandıkta uyuşturucu olduğunu söylediğini polise belirtmiş.
Eski eşini öldüren 42 yaşındaki şahısın daha önce uyuşturucu kaçakçılığından hapis yattığını bildiği için sandıkta sadece uyuşturucu olduğuna inandığını belirten belirten kişinin de cinayeti işlediği düşünülen kişiyle birlikte tutuklanması için mahkemeye sevkedildiği kaydedildi.