PARİS’TEN 250 TÜRK VATANDAŞI ÖZEL THY UÇAĞIYLA TÜRKİYE’YE GİTTİ

Fransa’dan Türkiye’ye dönmek isteyen 696 Türk vatandaşı için bugün Paris’ten 250 Türk vatandaşının Roissy-Charles de Gaulle Havalimanı’ndan tahliye Türk vatandaşları Türk Hava Yolları’nın (THY) özel uçuşu ile gerçekleştirildi.

Türkiye’den yurt dışına turist veya öğrenci olarak gelen ve korona virüs salgını sonrası bulundukları ülkede mahsur kalan Türk vatandaşları Türk Hava Yolları’nın (THY) özel uçuşları ile Türkiye’ye dönüş yapmaya devam ediyor. Tahliye uçuşları kapsamında 59 ülkedeki yaklaşık 25 bin Türk vatandaşının 27 Nisan 2020 tarihine kadar Türkiye’ye dönmeleri sağlanacak.

Çeşitli nedenlerle geldikleri Fransa’da mahsur kaldıklarını Paris, Lyon ve Strazburg konsolosluklarına bildiren 696 Türk vatandaşının Türk Hava Yolları’nın uçuşlarıyla tahliye edilmeleri kararlaştırıldı. Tahliye kapsamında bugün Paris’te bulunan Roissy Havalimanı’ndan 250 Türk vatandaşı, İstanbul’a uçtu. İstanbul Havalimanı’na inecek olan yolcular, otobüslerle 14 gün karantinada tutulmak üzere Kocaeli’deki yurtlara götürülecek.