FRANAS’DA GİNELİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİNİ ÖLDÜREN TÜRK ASILLI FRANSIZ ÇIKTI

Fransa’da: Gineli araştırmacının katil zanlısı üzerinde GS forması bulunan bir Türk çıktı. Fransa’da, Cezayir’in Afrika Uluslar Kupası şanpiyonluğu karşılaşma final maçı öncesi dövülerek öldürülen Gineli araştırmacı öğretim üyesi Mamoudou Barry’e saldıran ve üzerinde GS forması bulunan kişinin Cezayirli bir taraftar olduğu sanılıyordu. Ancak Fransa polisi olayla ilgili Türk kökenli Damien A adlı psikolojik sorunları olan 29 yaşındaki zanlıyı gözaltına aldı. Zanlı poliste yapılan sorguda cinayeti kendinin işlediğini kabul etmiş.

Fransız basınında yer alan bilgilere göre, Rouen kenti yakınandaki Chanteleu kentinde Cuma günü akşamı meydana gelen olayın ardından kaçan Damien. A gizlendiği Sosyal konutta polis tarafından yakalandığı açıklandı. Katil zanlısının eşi tarafından verilen bilgi sonucu pazartesi günü yakalanan katil zanlısı poliste suçunu itiraf ettiği açıklandı. Polis’te daha evvel kaydı bulunan ve bir kaç kez cezaevine girip çıktığı belirtildi.

Ayrıca uyuşturucu maddeyle ilgili suçlardan dolayı polis kaynakları tarafından yakınen tanınan 1990 doğumlu zanlının daha önce psikiyatri tedavisi görmüş olduğu belirtildi.Türk toplumunun yoğun olarak yaşadığı Rouen ve Chateleu bölgesindeki vatandaşlarımız, Türk asıllı bir kişinin isminin cinayete karışmış olmasından son derece üzgün oldukları öğrenildi.