NEVİ MOBİLYA AVRUPA’DA İLK SATIŞ MAĞAZASINI PARİS’TE AÇTI

Başkent Parislilere müjde, 1978 yılında Çankırı’da kurulan aralıksız olarak 29 yıl ahşap mobilya imalatını başarıyla sürdüren 2007 yılında Nevi Markasıyla modüler mobilye üretimine başlayan Nevi Mobilya, Türkiye’de 30 yakın şehirdeki satış mağazalarına yenilerini eklerken, Yurtdışına açmış olduğu satış mağazalar zinciri sayısını her geçen gün arttırıyor. Irak ve Filistin’e açılan satış mağazalaından sonra Avrupa’nın birden çok ülkesinde Nevi Mobilya satış mağazası açmayı planlayan firma Fransa’nın başkenti Paris’te Avrupa’daki ilk satış mağazasını açtı.
Yıllarını bu sektöre vermiş, başkent Paris’in bir çok yerinde mağazaları bulunan Markuz Kesten ile uzun yıllardır Paris’teki inşaat sektörü içinde bulunan Hayri Coruk’la birlikte Paris’in 93 bölgesi Clichy/ Sous /Bois’da Nevi Mobilya’nın satış mağazasını açtılar. Açılış dolayısıyla mağazanın girişindeki alanda bir resepsiyon veren mağaza sahipleri, resepsiyona katılan davetlilerle birlikte satış mağazasını gezip Showroom’daki, koltuk, yatak odası ve yemek odası takımları hakkında bilgi verdiler.
Paris’te yeni açılan Nevi Mobilya mağazası dışında, bu markanın ürettiği ürünleri, Paris ve Fransa’nın diğer kentlerinde mobilye satışı yapan firmalara toptan ürün pazarlamayı düşündüklerini açıklayan mağazanın ortaklarından Hayri Coruk, bununla ilgili çalışmaları olduğunu belirten Coruk, Nevi Mobilya kendisini bu sökterde gerek kalite, gerek yenilik ve sağlamlık açısından olduğu gibi, ürünlerin herkes tarafından kolaylıkla kısa sürede montaj yapılabilen ürünler olduğu kanıtlanmıştır “ dedi. Yıllarını Mobilya sektörüne veren Markuz Kesten ise, “müşterilere kaliteli ve hesaplı ürün sunmaktan son derece memnunuz “dedi.