DÜNDEN BUGÜNE İNSAN VE İNSANCIKLAR !

Adamın teki kendini göstermek için kılıktan kılığa giriyor. Biz, showmenliğin sahnede yapılan, geçim kaynağı bir meslek olduğunu düşünüyorduk. Maalesef yanılmışız !
İster show yapan biri olun, hatta silik varlığınızı ortaya koymak için akla hayale gelmeyecek ‘Soyratırılıklar’ da yapın. O kimseyi ilgilendirmez sizi ilgilendirir.
Ama; Toplum içinde ‘Soytarılığınızı ‘ ifşa etmeye kalkarsanız, toplum içerisindeki insanların, ‘ Kafasında honisi eksik maaşallah ‘ Demesin de duyduğunuzda  katlanmak zorundasınız. Kime ne benim ‘Zübüklüğümden ‘deme hakkınız yok. Anlatabildim mi ? Bay, ‘Soytarı ‘ !       Bundan böyle, buna benzer soytarıların yaptıkları soytarılıkları gördüğüm zaman, bu sayfada siz  değerli okurların görüş ve düşüncelerine sunacağım. Geçen gün akşam Paris’te düzenlenen bir etkinliği izlemek üzere oradaydım. Uzaktan tanıyıp selamlaştığım bir hanfendi yaklaştı yanıma ve ‘ Niye yazmıyorsunuz gördüklerinizi ‘ dedi. Ben de, efendim etkinlik sonrası olanı biteni, gördüğüm kadarıyla yazarım dedim.
Hanfendi, hararetli bir şekilde, ‘ Yok yok bunu değil, hani şu sosyal medyada, yediğini içtiğini paylaşan sonradan görme görgüsüzleri yazın diyorum.Millet kıtlıktan çıkmış gibi bu kadının tıkındığını görmek zorundamı ? ’ dedi.
Bu hanfendinin deyimiyle, sonradan görme görgüsüz, et ve ot obur hanfendi, sözüm size; Belli ki, Et yediğinizin ot yediğininizin hatta hazmetmek için bir şeyler içtiğinizin de farkındasınız anladığım kadarıyla da, bana yaz bunları diyen hemcinsin hanfendinin söylediği sözler arasında bulunan ‘ Bunun bir adım ötesi bunun böylesi, akşam yediğini de paylaşır dediği, ‘ Ben yine de, O haltı yiyeceğini sanmıyorum !.
Hani derler ya, O kendini aşmış… Vallahi bugünlerde birileri bırakın kendini, aile boyu kendilerini aşmışlar !
Anası kızına, kızı da anasına bu konuda maaşallah büyük destek oluyorlarmış… Baba’yla oğul ise, olup bitenleri duyduklarında ister istemez kahroluyorlarmış.
Mahalle sakinleri ise, ana kız bir açıldı pir açıldılar, yetişene aşkolsun son sürhat hedefe kilitlenmiş füze gibi kucaktan kucağa atılmaya hazır bekleme havasındalarmış.
Milletin işi gücü yok sanki, bak neleri anlatıyorlar bize, hadi gelde sen, sen ol da yazma !
Pandoranın kutusunu açtık artık, bundan sonra içini doldurması size kalmış. Biz gördüklerimizi birde sizin, benden duymuş olma ,ama olay aynen böyleymiş, siz yine de yazmayın nasihatında bulunup ah bir yazsa şunu diye aklınızdan geçirdiklerinizi aktarıyoruz buraya !