PACHA TOURS VE APST BAŞKANI MÜMTAZ TEKER’E GÖRE : PARİS 2024 OLİMPİYAT OYUNLARI ORGANİZASYONU

İnternet üzerinden turizm ağırlıklı yayın yapan, Fransız ” Bee Travel News ” haber sitesi, Group Teker ve Pacha Tours’un Başkanı ve aynı zamanda, Profesyonel Turizm Dayanışma Derneği APST’nin başkanlığını yürüten Mümtaz Teker ile yaptığı Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları Arifesinde, Olimpiyat oyunları organizasyonu üzerine bir röportaj yayımladı.

Profesyonel Turizm Dayanışma Derneği ” APST ” Başkanı Mümtaz Teker, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları Organizasyonu için, olumlu ve olumsuz gördüğü yönlerini dile getirmiş. Haber sitesi, bu haftaki konuğumuzu kim tanımıyor? sorusunu okuyucularına yönetirken, sorunun cevabını kendisi veriyor. Pacha Tours’un başkanı Paul Mumtaz Teker bu mesleğin önemli isimlerinden biri. Kendisi her zaman işin içinde olmuştur, bir çok meslek kuruluşunun yöneticisidir ve APST’nin şu anki başkanıdır. Mümtaz Teker aynı zamanda fikrine saygı duyduğumuz turizmin arifidir ” sözleriyle Türk İş adamından sitayişle söz ediyor.

Mümtaz Teker, Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları organizasyonunda gördüğü eksiklikler için şunları söylüyor: “Beni rahatsız eden şeylerden biri olimpiyatlar sırasında turistleri karşılama konusundaki hazırlıksızlık. Turizm profesyonellerine danışılmadı ve kendimizi büyük bir karmaşayla karşı karşıya bulacağız. Özellikle Paris’teki neredeyse hiç bilgilendirilmeyen ve turistlerini ağırlamakta en çok zorluk çekecek olan resepsiyon görevlileri. Oyunların başlamasına iki ay kala, zorlukları hissetmeye başladıklarını anlıyoruz.

Diğer bir konu ise, bazı siyasiler tedirginlik yaratan bir havayı sürdürüyor. Dünyanın daha canlandırıcı bilgilere ihtiyacı olduğuna inanıyorum. Fransa, bildiğim kadarıyla uçurumun eşiğinde değil. Politikacıların rolünün Fransızlara moral ve güveni yeniden sağlamak olması gerektiğini düşünüyorum ! .

Karşı cepheden baktığımızda “İster ithalat, ister ihracat, ister tur operatörlüğü olsun, 2023 yılı turizmi mükemmel bir yıldı ve 2022 gibi kayıtlara geçecek. 2024 yılı daha karmaşık olabilir ama turizmcilerin bunu en iyi şekilde yönetebileceklerini düşünüyorum. Ve 2024’ten sonra 2025’in de çok güzel bir yıl olacağını yürekten düşünüyorum ” şeklinde cevaplandırdığı ifade ediliyor. Bee Travel News İnternet Haber Sitesinde.