PARİS’İN BANLİYÖSÜ ARNOUVİLLE’DE 5. GÜNDE İKİ SİLAHLI SALDIRI

Paris’in Arnouville banliyösünde bir hafta için de ikinci silahla yaralama olayı meydana geldi. Arnouville Banliyösünde bir kahvede oturan Türk vatandaşı bir kişi 5 Nisan 2024 Cuma akşamı Arnouville ile Villiers-le-Bel banliyölerinin kesiştiği Pierre-Semard caddesi üzerinde bulunan kahveye giren kişiler masada oturup içkisini içen kişiye yüzleri maskeli iki kişinin üzerine silahla ateş edip yaraladıkları öğrenildi.

Le Parisien gazetesinde yer alan habere göre, aynı cadde üzerinde bulunan başka bir kahvenin önünde 31 Mart 2024 gecesi yine bir Türk vatandaşı silahla yüzünden ağır şekilde yaralanmış olduğunu yazan gazete, son yaralama olayının bir hesaplaşma olacağı ihtimaline yer veriyor. Sol kalça ve sağ dizine 3 kurşun isabet eden kişi, olay yerine çağrılan acil yardım ekipleri kısa sürede olay yerine gelen ambulans yaralıyı en yakın Gonesse hastane merkezinde tedavi altına alınan yaralının bacağındaki yaralanmanın durumu ciddi ancak hayati tehlikesi bulunmadığı belirtiliyor.

Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre, silahlı saldırıyı gerçekleştirenlerin üç kişi oldukları akşam saat 22.30 sıralarında, cadde üzerindeki kahveye girip bir an bile tereddüt etmeden içerde bir masada oturan, içkisini içen adamın yanına gidip üç el ateş ettikleri geldikleri aynı otomobile saldırganlar kısa sürede olay mahalliden ayrıldıklarını kaydeden Le Parisin gazetesi, kahveye ve başka bir kişiye zarar vermeden yıldırım hızıyla uzaklaştıkları, bunun kişiler arasında bir hesaplaşma olabileceği varsayımını önü sürüyor. Polis ekiplerinin olaydan sonra kaçan saldırganları bulmak için aramaya başladığı belirtiliyor.