PARİS HAVALİMANI’DA ELİ BIÇAKLI SALDIRGANI POLİS VURDU

Fransa’nın başkenti Paris’teki Charles de Gaulle Havalimanı’nda bıçaklı bir saldırgan polis tarafından vurularak etkisiz hale getirildi. Havalimanı’ndaki bu eli bıçaklı saldırganın, çevredekileri ölümle tehdit etttiği ifade edildi.

Olay yerine gelen polise de tehditler savuran saldırgan, Havaalanı görevlisi bir kişiyi darp etmeye çalıştığı sırada Havalimanı güvenlik polisi tarafından olay yerinden uzaklaştırılan saldırgan kişinin daha sonra olay yerine elinde bıçakla döndüğü ve bu sefer de polislere tehditler savurup elindeki bıçakla saldırmaya çalıştığı sırada polis tarafından vurularak öldürüldü.

Paris’in Roissy-Charles-de-Gaulle havalimanı’nda bu sabah yerel saatle 8,30 sularında havaalanı F 2 terminalinde meydana gelen olay havalimanı güvenliğini sağlayan sınır polisleri, her zamanki gibi havaalanı’nda devriye gezdiği sırada. Havalimanı’nda yatıp kalkan evsiz olduğu belirtilen Fransa’nın denizaşırı topraklarından Karayip adaları kökenli olduğu 40 yaş civarındaki bu kişi. uzun zamandır hava alanı f 2 terminali bölgesinde düzenli olarak yürüyüşler yaptığı ve son zamanlarda çevredeki kişilere karşı saldırgan bir tutum sergilediği belirtildi.