PARİS’TE KAÇAK KUMAR OYNATAN 3 TÜRK TUTUKLANDI

Fransa’da başkent Paris’in güney banliyösü Villeneuve-Saint-Georges’da Türk vatandaşları tarafından işletilen kahveye polis baskın düzenledi. Le Parisien gazetesinde yer alan habere göre Fransa’da halka açık mekanlarda oynanması yasak olan kumar makinelerini kahvenin bodrumuna koyan kahve sahibi geceleri gizli olarak kumar oynatığı ihbarını alan polis söz konusu olan kahveye baskın düzenledi.

Haftada içinde bazı geceler düzenlenen kumar partilerinde, oyun başlangıcı olarak 500 ile 1000 Euro olduğu, ayrıca katılım parası olarak da her yarım saatte 20 Euro mano parası topladığını yazan Le Parisien gazetesi, Polis baskın sırasında oyunu düzenleyenler olduğu iddia edilen 2 erkek ve bir kadının gözaltına alındığı belirtildi.

Ayrıca baskın anında yaşları 20 ila 56 arasında değişen altı erkek ve iki kadın, baskını düzenleyen polis birimi tarafından gözaltına alınan kişilerin hepsinin Türk vatandaşı kişiler olduğunu, kahvede yapılan aramada, 3. oyun makinesi ile birlikte 62 bin Euro’nun ele geçirildiği açıklandı.

Kaçak kumar orginazsoyunu düzenleyen 31 yaşındaki kişinin tekstil sektöründe olduğu öğrenildi. Creteil mahkemesinde görülen ilk duruşmada, biri kadın 3 kişi tutuklanırken dieğrlerinin serbest bırakıldığı açıklandı.