BAHAR KORÇAN HAYATA VEDA ETTİ. TÜRK MODA DÜNYASI YASTA

Moda dünyasının başkenti Paris’te yılda iki kere düzenlenen İlkbahar-Yaz ve Sonbahar -Kış ” Pret a porter ” Kreasyonlarının tanıtımı yapılan giyim fuarlarında tanıdığım Modacı Bahar Korçan’ın hayata veda ettiğini bugün öğrendim.

1990 yıllarda İTKİB’in düzenlediği Paris’te Türk Tekstil ürünlerinin tanıtıldığı “Pret a Porter ” moda fuar’ında Bahar Korçan’ın mutlaka standına uğrardım. Ama maalesef kendisini stand da bulmak mümkün olmazdı. Hatta moda defilelerinden tanıdığım bir foto muhabiri fuar’da karşılaştığımızda bana Bahar Korçan’ın standını ve kendisini sormuştu.

Moda dergisi Marie Claire, kendisinden Modacı Korçan’ın ve hazırladığı kreasyonundan bazı fotoğraflar istediğini belirtip mutlaka kendisiyle konuşmak istediğini belirtmişti. Standında bulmanız çok zor ama gel birlikte fuarı dolaşılım kesin karşılaşırız ve daha sonra gider standını çekersiniz demiştim. Ve öyle de olmuştu.

Hayat işte kimleri giydirmemişti ki ! Tarkan’dan Sezen Aksu’ya Yonca Evcimik’ten Demet Akbağ’a kadar bir çok ünlüyü giydirmişti. ” Şart mı benim fotoğrafım olması ” demişti bak şimdi şart oldu. Işıklar içinde uyu, sevgili Bahar Korçan.