FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI. JÜRİ ÖDÜL KAZANANLARI BELİRLİYOR.

Hodrimeydan haber sitesinin geleneksel olarak açmış olduğu Paris 3. Uluslararası Fotoğraf yarışması 29 Nisan 2021 Perşembe günü itibariyle yarışmaya katılım sona erdi. 2018 yılında birincisini düzenlediğimiz fotoğraf yarışmasına 628 kişi katılmıştı. Yarışmaya katılan ve en fazla beğeni alan 3 yarışmacı ödül kazanmıştı. Ayrıca bir kişiye de Jüri özel ödülü vermiştik.

2019 yılında düzenlenen yarışmada yarışmacıların isteği üzerine Paris 2. Uluslararası Fotoğraf yarışmasını açmıştık. Yarışmanın başladığı ilk hafta yarışmacılar arasından hileli oy kullananların tesbit edilmesi üzerine, yarışma kuralında değişiklik yapmak zorunda kaldık. İlk yıl düzenlenen yarışmada halk jürisi olarak değerlendirilen beğeni usulü geçerliydi ve en fazla beğeni alan fotoğraflar ödül kazanmıştı.

Ama 2019 yılındaki yarışmada yukarıda belirttiğimiz gibi hileli oy kullananlar yüzünden, yarışma kuralında değişiklik yaptık ve halk jurisi beğeni usulü iptal edildiğini, yarışmaya katılan tüm fotoğrafların 12 kişilik juri üyeleri tarafından belirleneceğini, yarışmaya katılanlara, katılacak olanlara ve üçüncü şahıslara gerek mail yoluyla ve yarışmayı düzenleyen haber sitesi Hodrimeydan.net üzerinden duyurmuştuk .

29 Nisan 2020 tarihine kadar yarışmaya katılan 2075 yarışmacıdan gelen 2075 fotoğraf arasından Jüri üyeleri ödüle layık gördüğü fotoğrafları seçip, ödül sıralamasına göre belirlemişlerdi. Yarışmanın sonuçlarını seçimi sonunda 15 Mayıs 2020 tarihinde hodrimeydan.net haber sitesinde kazananları açıklamıştık.

Dünyayı saran Koronavirüs salgını dolayısıyla Fransa’da toplantı ve etkinlik yapmanın ikinci bir duyuruya kadar yasak olmasından dolayı, Paris 2. Uluslararası Fotoğraf yarışma ödül törenini ileri bir tarihte yapılmasını planlanmış olmamıza rağmen toplantı yasaklarının sürmesi üzerine ödül töreni yapamamıştık. Yarışmaya katılan Katılımcıların katılım sertifikalarını 15 Mayıs 2020 tarihinden itibaren yarışmacılar belirttiğimiz bir ling üzerinden indirmişlerdi.

Ödül kazanan fotoğrafların sahiplerine de yarışma kuralında belirtilen,Birincilik ödülü 400. Euro, İkincilik ödülü 200. Euro, Üçüncülük ödülü 100. Euro, Jüri özel ödülü 300. Euro ve geçen yılın birincisi adına konulan Dr. Serdar Dalkılıç, Prestij ödülü olarak da 500. Euro kazananlara gönderildi. Bu bilgiyi yarışmaya katılan yarışmacılara ve üçüncü şahıslara duyurulmuştu.

Paris 2. Uluslararası ödüllü Fotoğraf Yarışma Komitesi. 29 Ekim 2020 tarihinde Paris 3. Uluslararası fotoğraf yarışmasını açmış ve yarışmaya 2238 yarışmacı gönderdikleri birer adet fotoğrafla katıldıklarını belirledik. Geçen yıl olduğu gibi yine 12 kişilik juri üyeleri, gelen 2238 fotoğrafı titizlikle inceleyerek seçimlerini yapıyorlar. Sonuçları en geç 1 Hazıran 2021 tarihinde açıklayacağız.

Yarışmaya katılan değerli yarışmacılara şunu burada belirtmek isteriz ki, 12 juri üyemizin 2238 yarışmacı arasından ilk elde seçtikleri 20’şer adet fotoğrafları yine www.hodrimeydan.net haber sitesinde yayınlayacağız ve daha sonra juri üyelerinin seçtikleri arasından en fazle seçilen 10 fotoğraf yine juri üyeleri tarafından 1’den 10’a kadar sıraladıklarını burada yayınlayacağız. Yarışmaya katılan tüm yarışmacılar şeffaf bir şekilde seçilenleri görmüş olacaklar. Yarışmaya katılan yarışmacıların ve üçüncü şahısların dikkatine sunulur.