PARİS’TE 40 KİŞİLİK ÇETE GECE KARAKOL BASTI

Başkent Paris’in Batı Banliyösü Champigny-sur-Marne polis karakolu Cumartesi gecesi henüz kimlikleri tesbit edilemeyen 40 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. Bölge emniyet müdürlüğünden elde edilen bilgilere göre, karakolun kapısı önüne sigara içmeye çıkan
iki polis memuru karakola saldırmaya gelenleri tesadüfen görmesi üzerine, güvenlik tedbiri olarak zırhlı kapıyı kapatıp acilen içeri girmesi üzerine, Karakola yaklaşan grup taşlarla ve demir çubuklarla kapıyı kırıp içire girmeye çalıştıkları belirtildi.

Kapı ve pencereleri kıramayan saldırganlar karakola molotof kokteyli ve havai fişek atıp. Karakolun üst katta bulunan odalarının camlar kırılırken, saldırganlar karakolun önünde soruşturma amacıyla el konulan üç aracı ateşe verip ara sokaklara dağılan saldırganlar, geçtikleri sokaklardaki çöp bidonları ile bazı arabaları da ateşe verdikleri öğrenildi.

Saldırı olayından sonra olay yerine takviye güvenlik gücü gönderildiği belirtildi. Olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlatan polis faillerin yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldığı öğrenildi.