PARİS ULUSLARARASI 2. FOTOĞRAF YARIŞMASINDA ÖDÜL KAZANANLAR

Paris’te Hodrimeydan.net haber sitesinin açmış olduğu Uluslararası 2. Paris Fotograf yarışması sonuçlarını açıklamıştık. 2075 yarışmacının katıldığı yarışmada, Bitlis’ten katılan Özkan Olcay ” Sürü ” adlı Fotoğrafını 12 kişiden oluşan juri birinci ilan ederken, Trabzon’dan Elmas Cumcu adlı yarışmacı ” Çığlık ” adlı fotoğrafıyla ikinci, Van’dan katılan Musa Talaşlı ” Düğün Yemeği ” adlı fotoğrafıyla ücüncülük ödülünü kazanırken, Antalya’dan katılan ” Çocuk ” fotoğrafıyla Ekrem Şahin jüri özel ödülünü, Bu sene ilk olarak konulan Dr. Serdar Dalkılıç Prestij ödülünü jüri, Ankara’dan katılan Selam Kotancı’nın ” Oyun ” adlı fotoğrafına verilmesini uygun buldu.

Ayrıca, Yarışma kuralında belirtiğimiz üzere, yarışmada dereceye giren 20 yarışmacıya ” Elmas Karası ” adlı şiir kitabı hediye edileceğini duyurmuştuk. Aşşağıda isimleri yazılı olan ve bazıları hediye kitabı aldığı zaman kitap ile birlikte çekip gönderdiği fotoğrafları görülün 20 yarışmacıya kitapları karfo yoluyla teslim edildi. Dünyayı saran Covid-19 adlı salgın dolayısıyla, 10 kişiden fazla bir topluluğun bir arada bulunmasının yasak olmasından dolayı ödül töreni düzenleyemedik. Ama yukarıda açıkladığımız ödül kazanan yarışmacılara ödül paraları havale ettik ve ellerine ulaştığı belgeleri de yarışma organizasyonuna ulaştı.

Hodrimeydan Haber sitesi tarafından düzenlenen Paris 2. Uluslararası Fotoğraf  yarışmasına katılan 2075 yarışmacı arasında gönderdikleri fotoğraflar 12 kişilik jüri tarafından Ödül almaya layık bulunan fotoğrafları gönderen yarışmacılar, organizasyonun yarışma başlangıcında açıkladığı 5 farklı para ödülü ile dereceye giren 20 fotoğrafın sahibine de “Elmas Karası “adlı Şiir kitabı hediye olarak verildi.

Para Ödülü Kazanan Yarışmacılar.

Özkan Olcay (Bitlis) Birinci ( 400- Euro )
Elmas Cumcu (Trabzon) İkinci (200-Euro)
Musa Talaşlı (Van) Üçüncü ( 100-Euro)
Ekrem Şahin (Antalya ) Jüri özel ödülü (300-Euro)
Selma Kotancı (Ankara ) Dr. Serdar Dalkılıç Prestij ödülü (500-Euro) Şiir Kitabı Hediyesi kazanan yarışmacılar

Halil Bereket (Urfa )
İrem Dilan Çelik (Ankara )
Semanur Kurt (Yozgat)
Tolga Tırakoğlu (Bursa )
Sıtkı Aksoy (İzmir)
Zelal Yılmaz (Elazığ)
Zeliha Gökalp (Balıkesir )
Arzella Bektaş (Diyarbakır )
Saniye Öncü (Adana)
Seçkin Birkaya (Edirne)
Büşra Yüce (Bitlis)
Hasine İlknur Yalçın (Samsun)
Naci Özpolat /Elazığ )
Münevver Ulusoy (İstanbul )
Emine Gül Dağlı (Manisa)
Esra Burcun (Bingöl )
Hafize Özıspartalı (İzmir)
Gulsen Yılman (İzmir )
Şerife Halıcı (Kocaeli )
Necla Özarslan (İstanbul )29 Ekim 2020 tarihinde başlayacak olan Uluslararası 3. Paris Fotoğraf Yarışmasında buluşmak dileğiyle katılacak olan fotoğrafı hobi yapıp fotoğraf çekenlere başarılar diliyoruz.