FOTOĞRAF YARIŞMASI SONA ERDİ. JÜRİ ÖDÜL KAZANANLARI BELİRLİYOR.

Hodrimeydan haber sitesinin geleneksel olarak açmış olduğu Paris 2. Uluslararası Fotoğraf yarışması 29 Nisan 2020 Çarşamba günü itibariyle yarışmaya katılım son bulmuştur. Geçen yıl birincisini düzenlediğimi fotoğraf yarışmasına 628 kişi katılmıştı. Yarışmaya katılan ve en fazla beğeni alan 3 yarışmacı ödül kazanmıştı. Ayrıca bir kişiye de Jüri özel ödülü vermiştik. Bu sene yarışmacıların isteği üzerine Paris 2. Uluslararası Fotoğraf yarışmasını açtık.

Yarışmanın başladığı ilk hafta yarışmacılar arasından hileli oy kullananların tesbit edilmesi üzerine, yarışma kuralında değişim yapmak zorunda kaldık. Geçen yıl ki kuralda halk jürisi olarak değerlendirilen beğeni usulü geçerliydi ve en fazla beğeni alan fotoğraflar ödül kazanmıştı. Ama bu seneki yarışmada yukarıda belirttiğimiz gibi hileli oy kullananlar yüzünden, yarışma kuralında değişiklik yaptık ve halk jurisi beğeni usulü iptal edildiğini, yarışmaya katılan tüm fotoğrafların 12 kişilik juri üyeleri tarafından belirleneceğini, yarışmaya katılanlara, katılacak olanlara ve üçüncü şahıslara gerek mail yoluyla ve yarışmayı düzenleyen haber sitesi Hodrimeydan.net üzerinden duyurmuştuk .

29 Nisan 2020 tarihine kadar yarışmaya katılan 2075 yarışmacıdan gelen 2075 fotoğraf arasından Jüri üyeleri ödüle layık gördüğü fotoğrafları seçip, ödül sıralamasına göre belirleyecekler. Yarışmanın sonuçlarını seçimi sonunda 15 Mayıs 2020 tarihinde hodrimeydan.net haber sitesinde kazananlar açıklanacaktır.

Dünyayı saran Koronavirüs salgını dolayısıyla Fransa’da toplantı ve etkinlik yapmanın ikinci bir duyuruya kadar yasak olmasından dolayı, Paris 2. Uluslararası Fotoğraf yarışma ödül törenini ileri bir tarihte yapılması planlanmıştır. Yarışmaya katılan Katılımcıların katılım sertifikaları hazırlanmakta olup, 15 Mayıs 2020 itibaren yarışmacılara gönderilecektir.

Ödül kazanan fotoğrafların sahiplerine de yarışma kuralında belirtilen,Birincilik ödülü 400. Euro, İkincilik ödülü 200. Euro, Üçüncülük ödülü 100. Euro, Jüri özel ödülü 300. Euro ve geçen yılın birincisi adına konulan Dr. Serdar Dalkılıç, Prestij ödülü olarak da 500. Euro kazananlara gönderilecektir. Yarışmaya katılan yarışmacılara ev üçüncü şahıslara duyurulur. Paris 2. Uluslararası ödülül Fotoğraf Yarışma Komitesi.

Katılımcılarımızın eklediği fotoğrafları görmek için tıklayın.