HRİSTİYAN ALEMİNCE İDRAK EDİLEN ” PASKALYA BAYRAMI ” KUTLU OLSUN

Hristiyan alemince idrak edilen”Paskalya Bayramı” olan. Dini bayramlar; Kardeşliğin, hoşgörünün, toplumsal kaynaşma ve dayanışmanın egemen olduğu, ortak değerler etrafında kenetlenme ile birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği müstesna günlerdir.

Yaşadığımız dünyada; Hristiyan, Musevi, Müslüman ve diğer dini inançlara inanan, dost ve arkadaşlarımızın çoğu ülkelerde eşine pek rastlanmayan, ama yaşadığımız Fransa’da bir kaynaşma ve hoşgörü sergilemekte ve dini bayramlar geçmişten gelen tarihsel ve kültürel zenginliğin bir göstergesidir. Toplumun ayrılmaz parçaları olan farklı din ve inanışa sahip insanların, aynı gelenek ve görenekleri, aynı sevinç ve üzüntüleriyle geçmişten geleceğe insani duyguların paylaşımıdır.

Bu ” Paskalya Bayramını ” hep birlikte kutlamak; Koronavirüs (Covid-19) yaşandığı günümüzde tüm dünyaya önemli mesajlar vereceği şüphesizdir. Farklı dil, din, ırk ve mezhepten birçok insanın bir arada birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içerisinde yaşamaya çalıştığı ortamda hoşgörü anlayışının yaşatılması kadar geleceğe aktarılması için de herkesin duyarlı olması gerekmektedir.Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Hristiyan âleminin “Paskalya Bayramını ” en kalbi duygularıma kutluyor, Hristiyan dost ve arkadaşlarımıza barış, huzur ve mutluluk getirmesi temennisiyle, Selam ve Saygılarımı Sunuyorum.