FRANSA’DA KORONAVİRÜSETEN ÖLENLERİN % 60 ERKEKLER

Fransa halk sağlığı kurumunca yapılan bir araştırmaya göre, Koronavirüs (Covid-19) salgınında ölenlerin yüzde 60 erkekler olduğunu tesbit etmiş. Kadınlara oranla erkeklerin bu virüsten daha çok etkilenmiş oldukları belirtiliyor.

Yapılan araştırmada, şöyle bir durum ortaya çıktığı da belirtilen araştırma raporunda , Koronavirüs yakalanıp ölenlerin % 60 olduğu gibi, bu oranın bölgeden bölgeye farklı olarak geliştiğine dikkat çekiliyor. Bunun nedeninin kadınların kişisel temizliğe erkeklerden daha fazla dikkat ettiklerinden dolayı ölüm oranının düşük olduğu vurgulanıyor.

Fransa’da son belirlimelere göre 29.155 kişide koronavirüs vakasına rastlanmış olup,bunlardan 13 bin 904 kişinin hastanede tedavi gördüğünü, 4 bin 948 kişi iyileşip taburcu olurken 1.696 kişinin vefat ettiği belirtildi.

Fransız oktorlara göre, ülke geneline bakıldığında ölenlerin büyük çoğunluğu tedavi gördükleri hastalıklar, kanser, diyabet veya hipertansiyon gibi hastalıklardan tedavi görenler olduğunu açıklıyorlar..

Fransa sağlık halk sağlık kurumu bölgelerdeki sağlık kurumlarından topladığı verilere göre, Mart ayı başından beri, Covid-19’un bu kurbanları arasında çoğunluğun erkek hastalar olduğu fark edildiğini kaydediyor.