ÖDÜLLÜ FOTOĞRAF GÖNDERME YARIŞMASI 29 EKİM 2018 GÜNÜ BAŞLIYOR

www.hodrimeydan.net / Merhaba. Yaşadığımız şu dünyada herkes geleceğe anılarını belirleyip bırakmak ister. Bunu kimi yazarak kimi de fotoğraf çekerek anılarını belgeler. Değişen zaman çerçevesinde anıların yeri büyüktür. Yaşanılan bir olay sayfalarca yazıya dökülerek de anlatılabilir, tek kare bir fotoğraf, sayfalarca yazmaya gerek kalmadan yaşanılan olayı özetler.
Siz nasıl bir anı bırakmak istersiniz ?” sorusuna büyük çoğunluğuk genelde “fotoğrafla” cevabı verir. “An”ın ölümsüzleştirilmesi veya detayların yakalanması ya da gündelik hayatta her zaman karşılaştığımız ama olağan üstülüğüne dikkat etmediğimiz olay, beklide duyguları aktarma,ve sanatlaştırma yönteminden biride elbette fotoğraf çekmektir.
Fotoğraf deyince aklımızda kalan ve gerekli kılınan Kimlik kartımızdan tutunda geleceğe anılarımızı bırakmaya kadar pek çok açıdan hayatımıza dahil olan bu yöntemin sanat olup olmadığından öte” hangi fotoğrafın” sanat olduğunu tartışmak daha doğru olur.
Yazıyı okuduktan sonra eğer sizde fotoğraf çekiyorsanız ve çektiğiniz fotoğraf ve odaklandığınız konuda iddialı iseniz buyrun o zaman sizler için açtığımız büyük ödülül fotoğraf yarışmasına katılmanızı tavsiye eder, sizleri de bekliyoruz.
Sizlerinde katılımıyla daha da büyeyecek olan fotoğraf çekip gönderme yarışmasına göndereceğiniz fotoğraflar arasında en çok beğeni alan birinciye 400 euro ikinciye 200 euro üçüncü gelen yarışmacıya 100 euro ödül verileceği duyurusunda bulunuyoruz. Ayrıca 20 yarışmacıya katılım sertifikası ile bir şiir kitabı hediye edeceğiz. Bizim amacımız, çektiğiniz fotoğrafların arşivinizde kalması yerine fotoğrafı çekmek için sarfettiğiniz emeğin bir karşılığı olsun. Fotoğrafı çeken kişinin bütçesine azda olsa katkıda bulunmak istedik. Belki ihtiyaç sahibi olan birilerine azda olsa katkımız olsun istedik.                                          Biz meydanı, fotoğraf çekmeyi çok seven güzel anılar yakalayan fotoğraf sevdalılarına bırakıyoruz. Şimdi alın elinize fotoğraf makinanızı veya cep telefonunuzla çektiğiniz fotoğrafı yarışmaya katılmak için gönderin. Biz de sizden gelen fotoğrafları www.hodrimeydan.net
Websitesi adresinde yayınlayalım. Yayınlanan fotoğrafları görüp beğenen okurların yapacağı beğeniler sayesinde, ödüle layık olan fotoğrafları gönderen sahipleri belirlenecek ve ödülleri belirlenen süre içerisinde kendilerine verilecek. ödülü kazananlar burada isim ve soyisimleriyle gönderilen fotoğraflar arasında kazananlar açıklanacak. Değerli okurlar şimdiden yarışmaya fotoğraf gönderecek olanlara başarılar diliyoruz. Lütfen bu duyurunun paylaşımını bekliyoruz.                                                                                             (Not: Bu yarışmanın sponsorları yarışma sayfasında logoları görülen firmalardır )