FRANSA’DA ÜÇ DAKİKADA BİR ÇOCUK CİNSEL ŞİDDET MAĞDURU

Fransa’da her üç dakikada bir çocuk cinsel şiddet mağduru. Fransa’da çocuğa yönelik şiddetle mücadeleye adanmış yeni polis bölge başkanı Gabrielle Hazan, ülkede her üç dakikada bir çocuğun cinsel şiddete maruz kaldığını söyledi.

Geçen Ağustos ayında “Office des mineurs” (OFMI) adıyla kurulan ve başkanlığına Gabrielle Hazan’ın atandığı bu oluşuma göre, Fransa’da her yıl “160 bin çocuğun”, diğer bir ifadeyle her üç dakikada bir çocuğun cinsel şiddet mağduru olduğunu ifade ediliyor.

Gabrielle Hazan, bir Radyoda yaptığı konuşmada, ” gerçekleşen tüm vakaların yarısını aşkın, pedofil içerikleri bulunan, çevrimiçi görüntüleyen bir İnternet kullanıcısının harekete geçtiğini veya yakın zamanda geçeceğini tespit ettiklerini” belirti “Çevrimiçi pedokriminalite ve ensest artık aynı olduğunu vurgulayan” Hazan, “Fransa’da internette pedokriminal içerik paylaşıldığına dair günde 700 rapor alıyoruz” açıklamasında bulundu.

Gabrielle Hazan herkesi buna duyarlı ve uyanık olmaya çağırdı: “Her gün yaklaşık 440 çocuk ve genç cinsel şiddet mağduru oluyor, ancak sonuçta sadece yaklaşık elli veya altmış olay polise bildirildiğini” ifade etti. Hazan, “Bu tür şiddetin önlenmesi ve tespit edilmesinde hepimize görev düşüyor” diye ısrar etti.