PARİS’TE UNİCEF YARARINA TÜRKİYE İLE DAYANIŞMA GECESİ

Paris’te UNICEF yararına Türkiye ile dayanışma gecesi. Türkiye’nin güneybatısını vuran ve bölgenin yaklaşık üç metre güneybatıya kaymasına neden olan.7,8 ve 7,5 büyüklüğündeki iki büyük deprem de mağdur kalan çocuklar yararına sanatçı Tuba Büyüküstün ve Fırat Çelik’in sponsorluğunda çok özel bir akşam sunuluyor.

Türkiye nüfusunun altıda birini oluşturan 14 milyon insanı mağdur durumda bırakan deprem 50.000’in üzerinde ölü, binlerce yaralı ve binaların ve diğer kritik altyapının büyük ölçüde tahrip olduğu. Depremin çocuklar ve aileler üzerindeki etkisi felaket oldu. Acil insani yardıma muhtaç 2,5 milyon çocuk var. Onlara yardım etmek için elimizden gelen her şeyi hep birlikte yapmamız çok önemli.

İşte bu yüzden, sahnenin en büyük isimlerinden bazıları, yepyeni bir tarzda ve bir tiyatro mahremiyetinde ilk kez bir araya gelerek, Fransa’da yaşayan iki Türk sanatçı Tuba Büyüküstün ve Fırat Çelik’in öncülüğünde Artus, Jeremy Ferrari, Paul Mirabel, Verino, La Bajon, Camille Aumont Carnel ve diğerleri 3 Nisan 2023’te Théâtre de la Tour Eiffel’de siz yardımseverleri bekliyor. Sanatçılar, tiyatro ve tüm yapım ekipleri bu etkinlik etrafında gönüllü olarak çalıştı. Bilet satışlarından elde edilecek tüm gelir UNICEF – TÜRKİYE PROGRAMI’na bağışlanacaktır.