BOL KAHKAHALI DOSTUMUZ; ADNAN ÜLGER’İ KAYBETTİK

Bazen öyle zaman olur ki, parmakların klavye üstünde olmasına rağmen, tuşlara vuracak iki satır yazacak gücü kendinde bulamazsın. Parmakların üzerine sanki tonlarca yük binmiş gibi hissedersin. O parkamkalır ki klavye üzerinde yazarken kelebek uçar gibi tuşlara vuran parmakların tut ki senin parmakların değilmiş gibi gelir.

Sabah bir dost telefonuyla uyandım ! TRT’den meslektaşımız değeri tartışılmaz dostumuz ” Adnan Ülger’i de kaybettik ” Dedi müşterek dostumuz, Ne diyeceğimi bilemedim en az bir iki dakika sessiz kaldım ve merhum Adnan Ülger ile ilk gelen aklıma, telefondaki kahkahaları oldu. Artık telefonda da olsa kaybolup gitti o kahkahalar, ancak belelğimde yer ettiği kalacak.

Ne diyelim ki başımız sağolsun dostum diyebildim. dedim ya yazmak hiç de kolay değil bir dostun arardından böyle bir yazıyı yazmak. Sağ olsaydı bu durumu Adnan’a anlatsaydım inanın yine o gür sesiyle bir kahkaha atardı. Yakışıyordu ona kahkaha atmak, değerli dost sana tanrıdan rahmet geride bıraktığın sevdiklerin ve sevenlerine sabır ve selamet diliyorum. Ruhun Şad olsun güzel insan.