PARİS’TE HASTANE ÖNÜNDEKİ SİLAHLI SALDIRI HESAPLAŞMA ÇIKTI

Başkent Paris’in 16’ncı bölgesinde bulunan Kızılhaç bağlı Henry Dunant Hastanesi önünde eli silahlı bir bir kişi, aralarında bir hesaplaşma olduğu düşünülen kişiye ateş etti. Bu arada hastanenin güvenlik görevlisi bir kadında saldırganın kurşunlarına hedef olduğu açıklandı.
Çevredeki görgü tanıklarının polise verdikleri bilgiye göre, eli silahlı saldırganın vurduğu kişinin yere düştüğü ve yere düşen yaralının başına iki el ateş ettikten sonra soğukkanlı bir şekilde olay mahallini yürüyerek terkettiği belirtildi.                                                           Olay yerine gelen güvenlik görevlilerinin yaptığı açıklamaya göre, cinayetin faili olay yerinden ayrıldıktan sonra 500 metre ileride bir motora binerek bölgeden ayrılıdğı kaydedildi. Yaralılardan hedef kişi olay yerinde can verirken güvenlik görevlisi kadın tedavisi için acilen hastaneye alındığı ve yoğun bakımda olduğu bildirildi.Olayle ilgili araştırmalarına başlayan Adli Polis Bölge Müdürlüğü, Bu aşamada, katilin kararlılığından ötürü, kendi aralarında bir hesaplaşma olduğun ve büyük bir ihtimalle de ölen adamın isminin çete veya uyuşturucu kaçakçılığına karışmış olabileceği varsayımı üzerinde duruluyor.
Saldırının aşı merkezine yapılan bir saldırı değil aynı zamanda bir aşı merkezi olduğu belirtildi. İsminin açıklanmasını istemeyen bir başka görgü tanığı ise ölen siyahi kişinin 20 veya 30’lu yaşlarda olduğunu tahmin ettiğini ve ölmüş olduğunu farkettim şeklinde bilgi verdiği kaydedildi.