FRANSA’DA ÇOCUĞUNA İŞKENCE YAPAN ANNE VE BABA TUTUKLANDI.

Fransa’nın 77 bölgesindeki Montereau şehrinde 6 yaşındaki oğluna işkence yapmaktan 2 yıl hapis cezasına çarptırılıp tutuklandı. Çocuğun annesi ise oğluna babasının yaptığı işkenceyi gerekli mercilere bildirmediği için 6 ay ev hapsine mahkum edildi.

Montereau kentindeki ilkokul birinci sınıf öğrencisi Yann’ın öğretmeni ve okul idaresi küçük çocuğun yüzünde elmacık kemiklerindeki çürükler ve çocuğun şüpheli hareketleri üzerine polisi olası taciz konusunda uyarması üzerine Montereau polis karakolunda oluşturulan aile içi şiddet konusunda uzmanlaşmış birim olan yerel aile koruma biriminin çalışmaları sayesinde Yann, bir psikoloğun yardımıyla dinlendi.

Polise güvenen, şefkat ve ilgiden yoksun, küçük çocuk rahatlıkla, babasının ne yaptığı sorulduğunda, babasının vurduğu tokatları ve yumrukları nesnelerle taklit ederek anlattığı ve bu durumu çocuğun, amcası olan kişi yıllardır küçük Yann’ın yaşadığı şiddeti doğruladı.

Küçük Yann’ın Ailesi, Fontainebleau mahkemesi tarafından yargılandı. Baba, 15 yaşından küçük bir çocuğa tekrar tekrar şiddet uyguladığı için iki yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ebeveynlik yetkisi anne ve babadan alındı. Anne ise şiddet eylemlerinden beraat etti, ancak kötü muameleyi bildirmediği için altı ay hapis cezasına çarptırıldı. Cezasını elektronik bir bileklik altında evinde çekecek. Baba ve annenin tutuklanmalarından sonra küçük çocuk koruyucu bir ailenin yanına yerleştirildi.