FRANSA’DA 9 MİLYON EURO ALIP KAÇAN SOYGUNCULAR ARANIYOR

Fransa’nın Lyon Kentindeki Merkez Bankası Şubesinden Para nakli yapan zırhlı bir aracı yolda bloke eden soyguncular, araç da bulunan 9 milyon euroyu alarak kayıplara karıştılar.
Soygunu gerçekleştiren kişiler, kaçmadan önce zırhlı aractaki görevlileri indirip aracı ateşe verip yaktıkları açıklandı.  İçinde 9 milyon euro para bulunan  zırhlı aracın önü kesen Ağır silahlı, yüzü maskeli kişiler iki araçla geldikleri merkez bankası çıkışında sıkıştırdıkları zırhlı araçta bulunan görevlileri tehdit ederek aracı açtırmayı başardılar.Soyguncular araçta bulunan ve 9 milyon euro olduğu bildirilen parayı iki araca yükleyen soyguncular, zırhlı aracı ateşe verdikten sonra olay yerinden hızla uzaklaştıkları belirtildi.
Olaydan haberdar edilen polis ve zırhlı para nakliye aracını  itfaiye ekipleri söndürmeye çalışırken, polis ekipleri soyguncuları yakalamak için şehirde geniş çaplı operasyon başlattı. Soygundan sonra ateşe verilen araç ile birlikte polisin yaptığı arama sonucu soygunculara ait olduğu bildirilen iki aracın Lyon kentinin güneyin yakılmış halde bulunduğu açıklandı.