FRANSA 1 AĞUSTOS İTİBARİYLE TÜRKİYE’DEN GELENLERE TEST YAPACAK

Fransa 1 Ağustos itibariyle 16 ülkeden Fransa’ya gelenlerin Covid-19 testine tutulacağını açıkladı. Fransa Başbakanı Jean Castex, Bugün Paris’teki Charles de Gaulle Havalimanı’nda incelemelerde bulundu. Başbakan Castex, Covid-19 salgınıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, salgının ülkede hızla yayılmaya başladığının görülmesi üzerine, 1 Ağustos tarihi itibariyle 16 ülkeden Fransa’ya gelecek yolcuların havalimanlarında Kovid-19 testine tabi tutulacağı açıklandı Fransa’ya hava yoluyla girecek 16 ülkeden gelen yolcuların hava limanında teste tabi tutulmak istemeyen yolcuların gelecekleri ülkeden 72 saat evvel, Covid-19 testi yatırmış olduklarını gösteren bir belge ibraz etme zorunluluğu olduğu açıklandı.

Başbakan Castex, testin Fransa havalimanında yapılması durumunda sonuçların 24 saat içerisinde ilgili kişiye telefon veya elektronik posta yoluyla ulaşılıp sonucun bildirileceğini, testi pozitif çıkan kişilerin ise karantina altında tutulmak zorun kalacaklarını söyledi.

Başbakan, teste tabi tutulacak olan söz konusu 16 ülke olarak da şunları açıkladı. ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Panama, Güney Afrika, Kuveyt, Katar, İsrail, Brezilya, Peru, Sırbistan, Cezayir, Türkiye, Madagaskar, Hindistan ve Umman olduğunu belirtti.