PARİS’TE : ANNE’DEN SONRA OĞLU DA (COVİD-19) YENİK DÜŞTÜ.

Paris’te yaşayan Mardinli vatandaşlarımızdan Hüseyin Akdoğan, üç hafta evvel yakalandığı Koronavirüs (Covid-19 ) tedavisi gördüğü hastanede vefat etti. Geçen hafta aynı hastalıktan 94 yaşındaki annesi Medine Akdoğan vefat etmişti. Yoğun bakımda Covid-19) tedavisi gören, Akdoğan, annesinın Mardin de toprağa verildiği gün Paris’te hayatını kaybettiği öğrenildi.

Paris ve çevresinde Koronavirüsa ilk yakalanan hastalardan olduğu arkadaşları tarafından açıkalanan, Hüseyin Akdoğan’ın aynı virüsü bir çok akrabasına bulaştırmış olduğu söyleniyor. Paris ve yakınlarındaki banliyölerde yaşayan Mardinli kalabalık bir aile oldukları belirtildi. Akdoğan’ın cenazesi annesi Medine Akdoğan gibi, Türk Havayollarının kargo uçağıyla Mardin’de toprağa verilmek üzere Türkiye’ye gönderileceği öğrenildi.

Ayrıca, Paris’in Vale de Marne Banliyösünde yaşayan, Ege Bölgesinden Durmuş Nalbant ismindeki bir vatandaşımızın da aynı hastalık sonucu hayatını kaybettiği öğrenildi. Nalbant’ın cenazesi Türk Havayolları Uçağıyla İzmir’e gönderileceği öğrenildi.