PARİS’TEKİ KELDANİ CAMİASINI ÜZEN ACI HABER

Şırnak Beytüşşebap ilçesine bağlı Kovankaya köyünde yaşayan ve 11 Ocak’tan bu yana kendilerinden haber alınamayan Hurmuz ve Şimoni Diril çiftinden, Şimoni Diril’in cansız bedenine ulaşıldığı haberinin Paris’teki Keldani Camiasına ulaşması, başta kayıp Diril çiftinin yakınları olmak üzere bütün camiayı üzüntüye boğdu.

Aile yakınlarından elde edilen bilgilere göre ; 69 gündür kayıp olarak aranan Şimoni Diril’in köye 10 dakikalık mesafedeki bir nehrin kenarında kadın cesedi bulunmuş, oğulları bulunan cesedin annesine ait olduğunu belirtmiş. Bulunan kişinin ne zaman ve nasıl öldüğünün anlaşılabilmesi için yapılacak otopsi sonucu bilineceğini açıklayan aile yakınları, elverişsiz hava şartları dolayısıyla resmi merciler henüz köye ulaşamadığı kaydedildi.

Paris’te yaşayan başta Hürmüz ve Şimoni Diril çiftinin yakınları olmak üzere, tüm Keldani Camiası aldıkları haberden son derece üzüntü duyduklarını ifade ettiler. Günlerdir sağ bulunmaları için dua edip, yaşlı çiftin bulunması için başvurmadıkları merci kalmadığını, ne yazık ki kayıp eşlerden birinin gelen ölüm haberiyle sarsıldıklarını dile getirdiler.