PARİS TERÖRİZM CEPHANELİĞİ HALİNE GELMİŞ !

Fransız polisi hergün farklı bir banliyöde baskın düzenleyip arama yapıyor. Her baskında, saldırılarda kullanılacak patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ve mühimmat buluyor. Bununla birlikte terörizmin finance kaynağı olan bol miktarda uyuşturucuya rastlıyor. Başkent Paris’te bir gün arayla iki farklı banliyöye yaptığı baskında, terör saldırısında kullanılabilecek bulgulara ulaştığı açıklandı.

Le Parisienne gazetesined yer alan habere göre, Polis Paris’in kuzey banliyösü Saint Denis’de boş bir binada yaptığı aramada içerisinde patlayıcı ve silah saklanan bir cephanelik bulundu. Bisiklet bakım ve tamir dükkanı olarak kullanılan yerdeki gizli bölmede, 3 patlayıcı kalıbı, 2’si pompalı tüfek olmak üzere bazı silahlar ve bunlara ait mermi ve malzeme bulundu. Ayrıca, ABD yapımı anti tank roketatarı, polis çelik yelekleri ile güvenlik güçlerinin kullandığı materyel ve 40 kilo esrar ile 10 bin euro bulundu. Baskında ele geçirilen mühimmat ve uyuşturucu ile ilgisi olduğu düşünülen, 30 ve 40 yaşları arasında olduğu belirtilen 2 kişinin gözaltına alındığını yazan Le Parisienne gazetesi, gözaltına alınan 2 kişinin daha evvel polis de hırsızlık ve kaçakçılık suçlarından sabıkalarının bulunduğu kaydedildi. Gözaltına alınanlardan birinin silah, para ve esrarın kendisine ait olduğunu kabul ettiği açıklandı. Diğer kişinin yakalanan malzemelerin saklandığı iş yerinin sahibi olduğunu söylediği belirtildi.

Öte yandan, BFM Tv kanalının internet sitesinde yer alan bir başka haberde ise, polisin Paris yakın banliyösü Villejuif de bir eve düzenlediği baskında patlayıcı madde yapımında kullanılan çok sayıda kimyasal malzeme ile mutfak tüpü ele geçirildiği açıklandı. Polisin baskında ele geçirdiği bomba imal şeklinin IŞİD’in hazırladığı tür ve daha evevl düzenlediği saldırılarda kullandıklarıyla büyük bir benzerlik gösterdiği belirtildi. Olayla ilişkisi olduğu söylenilen 3 kişi gözaltına alındığı açıklandı.