FRANSA’DA BIÇAKLI OKUL SALDIRGANI TUTUKLANDI

Fransa’nın kuzeyindeki Arras kentinde bir lisede meydana gelen bıçaklı saldırıda bir öğretmen hayatını kaybetti, iki kişi de ağır yaralandı. Saldırgan çıkarıldığı mahkemede tutuklandığı açıklandı.
Fransa’nın kuzeyindeki Arras kentinde Cuma sabahı bir lisede meydana gelen bıçaklı saldırıda bir öğretmen öldü, iki kişi de ağır yaralandı. Çeşitli haber kaynaklarından elde edilen bilgilere göre olayın yerel saatle 11.00 sularında meydana geldiğini bildirdi.

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, bir sosyal medya platformunda yaptığı paylaşımda, “Arras’taki Gambetta Lisesi’nde gerçekleştirilen polis operasyonu sonrası failin olay yerinde yakalanıp tutuklandığını” açıkladı.

Bıçaklı saldırı sonucu yaşamını yitiren kişinin edebiyat öğretmeni olduğunu yazan Fransız basını, birkaç kez bıçak darbelerine maruz kalan okul görevlisinin durumunun kritik olduğunu, bir başka öğretmenin de ağır yaralandığını duyurdu.

Fransız radyo ve TV kanallarının belirttiğine göre, Fransız güvenlik birimleri tarafından radikal olduğu bildirilen 20 yaşlarındaki fail, polis tarafından olay yerinde yakalanıp hakim karşısına çıkarılan saldırganın derhal tutuklandığı ifade edildi.