FRANSA’DA YÜKSELEN ENFİLASYON BUNU DA YAPTIRDI !

Fransa’da halka ücretsiz olarak dağıtılan bir gazete, ülkede artan enfilasyon yüzünden geçim sıkıntısı çeken kadınlar üzerine bir anket düzenledi. Giydikleri iç çamaşırlarını “geçinmek” ve “biraz daha iyi yaşamak” için satanlar kadınların, bu konudaki düşünceleri üzerineydi düzenlenen bu anket.Ülkedeki enflasyon artışıyla birlikte, geçim sıkıntısı veya geleceğinden endişe duyan tek seferlik para ihtiyacıyla karşı karşıya kalan birçok kadın, eskimiş iç çamaşırlarını, kokan çorapları ve ayaklarının fotoğraflarını internette satmaya başladğı bunun da artık gizli bir iş olmadığı, ankete verilen ve bu satış işini yapanlardan gelen cevapları yayımladı gazete.

Son zamanlarda daha fazla kadın giydiği iç çamaşırlarını internet üzerinden sattığı anlaşıldığını kaydeden gazete, maddi açıdan, iki yakasını bir araya getirmek veya bir kerelik para ihtiyacı için, giderek daha fazla sayıda kadın giydiği eskimiş iç çamaşırlarını internet üzerinden sattığını kaydetti.

Mym veya Onlyfans gibi özel satış yapan internet sitelerinin platformlarında ve ayrıca Bon Coin veya Vinted’de uygulanan E- ticaret. üzerinde elde edilen gelir, maaşı dışında çalıştığı ek iş kolunda kazandığına yakın veya bir kaç bin euroya kadar değişen gelir elde edildiğini yazıyor. Gazete, 24 yaşındaki bir kadının yiyecek parasını ve elektrik gaz gibi zaruri giderlerini ödeme zorluğu çeken kadın, birkaç aydan bu yana giydiği külotunu satmaya başladığını yazdı.

Anketi düzenleyen gazete, gerçekten de birçok kadın, bazı erkeklerin fetişist fantezisinden ötürü para kazanma yolunu bulmuş olduklarını, kirli külotlar, kokan çoraplar, ayak resimleri ve arkasında bazen karanlık hikayelerin gizlendiği gibi bunun da farklı bir ticaret olduğuna değinen gazete; ” okuyucularına geçim sıkıntısından dolayı, eski kirli iç çamaşırlarını satmaya istekli olup olmadıkları yönündeki anket sorusuna, çok az kişinin bu düşünceye kökten karşı çıktığını ” belirtti.

Anketteki düşünceyi olumlu bulanların cevabı ise ” Bu tür bir ürünü alacak kadar ‘çılgın’ insanlar varsa. Öyleyse onları satacak kadar çılgın olalım,” diye yazan 28 yaşındaki bir kadın, evet, eski ve kirli kilot ve çoraplarımı satmaya hazırım. Her şeyin fetişistleri var. Zararı yok çünkü kimseyi incitmiyoruz, ”diye cevap veren kadına, 38 yaşındaki bir başka kadın da aynı fikirde olduğunu belirtip, külot ve çoraplarımı ve ayak resimleri olabilir. Ama daha fazlası olamaz. Geçim sıkıntısı çekiyoruz ay sonunu getirmek çok zor. Neden olmasın dedim kendi kendime deneyeceğim” diyor.

24 yaşındaki kadın gibi bazıları riske girip, artık yiyecek parasını ödeme sıkıntısı çektiği için külotunu birkaç ay önce satmaya başladığı ifade eden genç kadın, “Duyuru yapmaya başladım ve bu şekilde küçük bir gelir elde etmenin çok kolay olduğunu keşfettim, satış çok hızlı gidiyor” diye tavsiyede bulunuyor.

20 yaşındaki genç kız “Yaklaşık bir yıldır Mym satış platformuna takılıyorum, birincil hedefim iç çamaşırımı satmak değildi” diye açıklıyor. Ama kısa sürede çok istek geldi ve kendi kendime ‘neden olmasın’ dedim. Bu nedenle, üç aydır giyilmiş olsun veya olmasın külot ve çoraplarımı satıyorum. Aslında kalıcı bir işim var. Ancak yeterli para kazanamıyorum. Bu kazancım ödemeleri karşılayamadığı için giyilmiş iç çamaşırlarımı satıyorum. Kirli kilot ve çoraplarım sayesinde ayda yaklaşık 500 Euro ek gelir elde ettiğini söyleyen genç kız.

” Bu, arz ve talep içeren bir ticaret. Bu platformdaki erkekler genellikle zengin ve çok saygılı çünkü herkes ne istediğini biliyor” diyor. Ve çok daha ileri gitmeniz koşuluyla ücret çok daha yüksek olabilir: “Sınırlarımı belirledim. Müstehcen bir şey yok, her hangi bir organımın veya yüzümün fotoğrafı yok ve flört yok. eski iç çamaşırlarımın satış işini bazı arkadaşlarım biliyor, ailem için durum daha hassas. Babam bu durumu bilse asla dayanmazdı. Ama erkeklerin gerçekten istediği şey satışı yapan görmek” diyor genç kız.