DUAYEN GAZETECİ TUĞRUL SARITAŞ’IN YENİ KİTABI “KATİLİMİ GÖZLERİM BULDU” ÇIKTI

Duayen gazeteci Tuğrul Sarıtaş’ın kitabı “Katilimi Gözlerim Buldu” Araştırmacı gazeteci-yazar Tuğrul Sarıtaş’ın sekizinci kitabı “Katilimi Gözlerim Buldu” raflardaki yerini aldı. Yazar kitabı için, “Yarım asırı aşan meslek yaşamım içinde birebir yaşadıklarımı hiç abartmadan kitaplarıma aktardım.” dedi. Kültür Ajans Yayınlarından çıkan “Katilimi Gözlerim Buldu” isimli polisiye romanın yazarı duayen gazeteci Tuğrul Sarıtaş şunları söyledi:                      ” KATİLİMİ GÖZLERİM BULDU “GERÇEK BİR YAŞAM ÖYKÜSÜDÜR !                           “Yazarlar, yazdıklarından sorumludur. Bir eser meydana getirirken, sorumluluğunu da hiç unutmamalıdır! Bu sorumluluk; yazar öldükten sonra da devam eder. Yazarlar mutlaka; araştırıp, fikir sahibi olmalıdırlar önce. Bir yaşamı en iyi kendisi ifade edebilir. Önce araştırma… Ve, bunun devamı; yazarın samimi olduğu gibi, abartmaksızın yaşananları kaleme alması ilerisi için iz bırakır.                                                                         “Katilimi Gözlerim Buldu” isimli kitabım: Uzun süre yaptığım araştırmalar sonucu; samimi, apaçık olarak kaleme aldığım eserimdir… Bir polisiye roman. Hepsi, Gerçek Yaşam Öyküsü! Okurken, hayretler içinde kalacaksınız.”                                                                  KİTABIN YAZAR HAKKINDA
3 Mayıs 1952 tarihinde Ankara’da doğdu. Eğitimini Ankara’da tamamladı. 1968 yılında Ulus Gazetesinde basın mesleğine başladı. Sırasıyla Günaydın, Sabah, Hürriyet, Milliyet gazetelerinde görev aldı. Daha sonra Kanal 6 TV Temsilci Yardımcılığı ve İnterpress Dergi Grubu Ankara Temsilciliği yapan Tuğrul SARITAŞ, Olay Var, Tele Politik, Âlem, Top Secret adlı TV programlarını hazırladı. Türk Haberler Ajansında ve Toprak TV’de Programlar Müdürü olarak çalıştı.
Eurovision Şarkı Yarışmaları, Cannes Film Festivalleri, Altın Spot Organizasyonları, Paris-Dakar Rallisi, Denizcilerin yaşamlarının konu edildiği İstanbul-Güney Amerika ve İstanbul- Hamburg Deniz Seyahatleri röportaj dizisi gibi yurt dışı görevlerde bulundu.
Sürekli Basın Kartı sahibi olan Tuğrul SARITAŞ, 50 yılı aşan gazetecilik mesleği süresince çok sayıda ödül aldı.                                                                                             Mesleki tecrübelerini ve traji-komik anılarını kaleme aldığı “Kapıdan Kovsalar da”, “100 Güldüren”, “Arka Bahçede Neler Oldu? Adnan Menderes”, “Bedava Pirzola”, “Üç Adam 25 Cellat- Yassı Ada Cehennemi”, “Atın Şu Gazeteciyi Dışarı”, “ 4.3.9. Aşkın Şifresi” adlı yedi kitabı bulunuyor.                                                                                                     Basın sektörüne uzun yıllarını veren SARITAŞ, Ankara’da Masal Grup Prodüksiyon şirketini kurdu. Endülüs Belgeseli, Ahıska Türkleri Belgeseli, Kod Adı Kaos dizisi gibi beğeni kazanan yapıtlara; basın danışmanı, fotoğraf editörü ve görsel yönetmen olarak imza attı. Tuğrul SARITAŞ evli ve iki çocuk babası.