PARİS’TE SANATKARLAR EKONOMİK SERGİDE BULUŞTU

Paris’te durgun ekonomiye canlandırma formulü. Başkent Paris’in gerek turistik olarak gerek ise halkın yoğun olarak geçiş yaptığı semtlerdeki otellerin salonları, bazı esnaflar tarafından değerlendirilmeye başladı. Paris’in Gare de L’est semtindeki bir otelin lobisi esnaf tarafından sergi salonuna dönüştürülmüş ve beklenilenin üzerinde bir ilgi görmüş bu ekonomik sergi buluşma formulü beklenilenin üzerinde bir ilgi gördü.
Paris’te yaşayan Vietnamlı bir ressam yaptığı resimlerini bir köşede sergilerken, Türk vatandaşıyla evli Fransız madame Mirelle Altınsayar da değişik tarzda hazırladığı hediyelik eşyaları sergiliyor. Diğer tarafta Afrikalılara dönük kıyafetler satan bir başka bayan esnaf ise oda renk renk dikip hazırladığı giysiler tanıtıp müşteri bekliyor.
Bu tür esnaf otel lobisinde sergi açar da müzisyen bu durumdan faydalanmaz mı ? kurmuş köşeye mikrafonu elinde giterı çalıp söylüyor, otel müşterileri müzik dinlerken hediyelik eşyaları gözden geçiriyorlar bu arada, kimi kıyafet bakıyor kendine kimi de hediyelik çanta ve ev tekstili, ilginç bulduklarını satın alan müşteriler arasında, sanat dünyasının başkenti Paris’ten bir kaç resim tablosu alınmaz mı ? Mükemmel bir düşünce !
Ressama gelen müşteriler, hediyelik eşyaları görüyor, hediyelik bakanlar kıyafetleri deniyor, müzik sesini sokakve caddeden geçerken merak edip gelip lobiye girince görüyor ki, hediyelik eşyalar tablolar giyilecek renk renk yaz sezonu için kıyafetler. Tam bir imece dayanışmasında buluşmuş esnaflar.