GOUSSAİNVİLLE ULU CAMİ BİN 600 KİŞİYE İFTAR VERDİ

Fransa’nın başkenti Paris’in banliyölerinden Goussainville’deki Ulu Cami dernek yönetimi, İnşaa edilecek yeni cami projesini tanıtma çerçevesinde geçen yıl olduğu gibi bu sene de çoğunluğu bölgede yaşayan aileler olmak üzere bin 600 kişiye Sarcelles’deki Espace Venise düğün salonunda iftar yemeği verdi.
Goussainville Ulu Cami Derneği tarafından verilen iftara, Goussainville Belediye Başkanı Alain Louis, bölge Milletvekili Zivka Park, belediye encümen üyeleri, Paris Din Hizmetleri Ataşesi Hüseyin Avni Böge, Paris Eğitim Müşaviri Prof. Murat Demirkan, Paris Büyükelçiliği, Abdullah Aydın, Paris Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ateşesi Tuğçe Elif Nakhoul, Paris Büyükelçiliği Başkatibi Hasan Solak Paris Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Ahmet Bakcan, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) yönetim kurulu üyeleri, Paris ve civarındaki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
Goussainville Ulu Cami Derneği tarafından verilen iftar yemeği, Ulu Cami Din görevlisinin Kur’an-ı Kerim okumasının ardından Türk ve Fransız milli marşları okundu. Başkanı bulunduğu Goussainville Ulu Cami Derneği adına ev sahibi olarak, İftar programıyla ilgili kısa bir konuşma yapan Dernek Başkanı Mustafa Çelebi, iftara katılan davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür eden Çelebi, bu anlamlı ve güzel günde bir arada iftar yapmanın sevincini yaşadıklarını “ ifade etti.Konuşma yapmak üzere kürsüye davet edilen, Goussainville Belediye Başkanı Alain Louis, ise, Ulu Cami Derneği Yönetimi tarafından davet edildiğim ve sizlerle birlikte olduğum için son derece memnun olduğunu söyledi ve Fransa’daki Müslümanların dinlerini özgür bir şekilde yaşama hakkına sahip olduğunu belirtti, Belediye Başkanı Louis’den sonra kürsüye gelen, Bölge Milletvekili Zivka Park, Paris Din Hizmetleri Ataşesi Hüseyin Avni Böge ve Paris Eğitim Müşaviri Prof.Dr. Murat Demirkan, kısa birer konuşma yapıp Ulu cami yönetimine teşekkür ettiler.
Goussainville Ulu Cami Derneği tarafından düzenlenen iftar programında yemek öncesi ilahiler okundu, semazen gösterisi yapıldı. Salonda okunan ezan sonrası dua eden vatandaşlar oruçlarını açtı. Goussainville Ulu Cami Yönetiminin üstün gayretleriyle, gelecek yıl İnşaa’sına başlanması beklenilen, yapılacak olan yeni cami’nin maketi iftar yemeği verilen salonun girişinde sergilendi. İftara katılan vatandaşlarımız, girişe konulan Cami’nin inşaası için katkıda bulunanlar yardım kutusuna bağış zarfı bıraktılar.