PARİS’TE TÜRK MUTFAĞININ YENİ ADRESİ İSTANBUL RESTAURANT AÇILDI

Paris’te vazgeçilmez damak tadının Merkezi denilen İstanbul Restaurant, hazırladığı kendine has Türk mutfağıyla kısa sürede kendisinden söz ettirmeyi başardı. Başkent Paris’in önemli semtlerinden Montparnasse yakınındaki L’ouest sokağı üzerinde bulunan İspanyol, Lübnan, Japon, Çin ve Fransız restaurantları arasına hazırladığı Türk yemekleriyle Türk Mutfağını sokmayı başaran İstanbul restaurant bundan böyle zengin bol meze çeşitleriyle pişirdiği Anadolu yemek ve kebap türleriyle diğer ülke mutfakaları arasında Türk mutfağını tanıtıyor.
Yeni açılan İstanbul Restaurant Paris’te lezzetin yeni adresi olarak tanımlanıyor. Damak zevkine düşkün yemeyi içmeyi ve sükunatı sevenlerin buluşacağı ortak adres konumunda bulunuyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, dünyanın belli başlı mutfaklarının yemeklerini hazırlayan bir kaç ülkenin restaurantı aynı sokak üzerinde bulunuyor. İstanbul restaurantın bulunduğu sokak üzerinde, yemek çeşidi için oldukça fazla alternatif restaurant bulunuyor.
Yaz öncesi açılan ve kısa süre içerisinde “İstanbul Restaurant” Mutfağından ve konumundan müşterilerine kendinden bahsettirmeyi başarmış durumda. Türkiye’den Paris’e gezmeye gelen vatandaşlarımızın da sıkca uğradıkları mekan olan burası, özel günlerde dostları için rezervasyon yaptıranların sayısı her geçen gün artıyor. Salonu ferrah ve nezih bir ortamdan oluşuyor. Yemek yerken aileler ve gruplar için aranılan huzurlu bir mekan konumunda.Aile ortamında daha evvelki tecrübeleri ve mekan işletmeciliği iş alanında bilir kişiliğiyle bilinen mekanın sahibi, önce kaliteli malzeme ve iyi bir mutfak, lezzet ve huzurlu mekan düşüncesiyle faaliyete geçirmiş İstanbul restaurantı. Müşterilerin isteği üzerine haftanın yedi gün üzerinden yedi gün açık tutuyor. Meze ve yemek çeşitleri veya kebap konusunda neler var diyoruz,” bizi bilen geliyor veya bilenlerden duyanlar gelip misafirimiz oluryor ” dedi.  Özel günler için özel istek üzerine sipariş ev yemeklerini de hazırladıklarını söylüyen İstanbul restaurantın sahibi, mekanımızın ismine layık olan mutfağı yaptıklarını ifade etti.Mutfakta kullanılan malzeme konusunda kalite ve tazeliğin ön planda tutulduğunu belirtip, içecek konusunda da alkollü ve alkolsüz her türlü içecek mevcut” dedi. Hergün menude bir kaç çeşit balık bulunduğunu söyledi. Müşterilerini damak zevkini bildiği için mutfağı daha özenli şekilde yapmış. Hijyen konusunda mutfak açık bir ortamda tuttulmuş. İsteyen içeride isteyen dışarda oturabiliyor. Mekanın terası oldukca geniş istiyen dilediği yerde oturabiliyor.İstanbul restaurantın bulunduğu sokağın üzerinde bir çok iş yeri olduğu gibi semtin sakin olmasından dolayı ev olarak tercih edenlerin sayısı da oldukca yüksek. Mekan sahibi hatırlatıyor. Ayrıca istek üzerine özel menü hazırlayabiliriz diyor. Gruplar için ve hafta sonları rezervasyon yaptırmak önemli. Rezervasyon için alo demeniz yeterli.Rezervasyonlarınız için ( 41/43 Rue De L’Ouest- 75014 Paris ) adresinden veya bu Tel : 01. 45. 48. 44. 16 / Cep 06. 41.49.04.30. Bu numaralardan ulaşıp rezervasyon yaptırabilirsiniz.